Rehetrummi Pesapaik
Talu hooned
Suitsusaun
Telkimine/Peotelk
Suur taluõu/territoorium
Matkamine
Aktiivsed tegevused
Toitlustamine
Hinnad
Ümbruskond
Asukoht
Galerii
» Ehitustööd Erita Mäe talus 2005-2006
» Rehetrummi Pesapaiga avamine 2006
» Peraküla rand
» Trummi majad aastal 2006
» Trummi aed aastal 2006
» Püsikliendid
» Rehetrummi elu 2008
» Rehetrummi sünnipäev aprill 2008
» Rehetrummi elu 2012 " Katuse ehitamine"
» Rehetrummi elu 2013
» Rehetrummi elu 2014
» Rehetrummi elu 2015
» Rehetrummi elu 2016
» Rehetrummi elu 2017-2018
Koostööpartnerid
Vana talukultuur
Uudised
Ilm Eestis
Kontakt

Traadita interneti leviala
Area of Wireless Internet
 
Avastusi Eesti majutuskohtades ja nende köökides

Trummide pesapaigas on soojalt mônus
Tekst ja fotod Aino Siebert

Eestis on tore puhkust veeta. Seda teavad nii eestlased ise, kui ma mitmed tuhanded välismaalased. Väljaspoolt tulevate turistide arv on igal aastal tôusnud, suust suhu propaganda kuid ka mitmed Eestit tutvustavad üritused on aidanud kaasa Läänemereriigi tôusu atraktiivse turismimaana. Külastaja leiab Maarjamaalt eest rahu, puhta looduse ja külalislahked inimesed. Otsides ööks katust pea peale, vôib matkaja teha valiku mitmete erinevate kategooriate hotellide vôi turismitalude vahel. Igale maitsele ja rahakotile leidub midagi. Rohkeid kiidusônu olen kuulnud turistidelt eesti köögi aadressil, siinjuures muidugi unustamata meie köögisheffide valmistatud rahvusvahelist toitu.

Rehetrummi pesapaigas

Rännates mööda Eestimaad vôib teha mitmeid positiivselt üllatavaid leide. Selline koht on ka Rehetrummi pesapaik Nôva külas Mäe talus Läänemaal.

Igivana talu registreeriti selle aasta aprillis majutuskohaks, hoone pidulik avamine toimus kolm kuud hiljem.

 

Huvitava nime ja elulooga peremees – Amadeus Trumm – tegelikus elus logistikaspetsialist ning laulja, on pannud koos perekonnaga kogu oma südame iidse maja uueks renessanssiks.

Idee talu muutmiseks külalistemajaks tuli varakult, nii Amadeus Trumm, kuid jäi finantseerimisraskuste tôttu väheks ajaks seisma. „Kuid kui inimesel on raske, siis hakkab ta pea tööle. Minule oli algusest alates selge, et kui kaks asja oma vahel kokku viia, st. maja enda kasuks tööle panna ehk uus elu tallu tuua, siis oleks ka endal pôhjust siiakanti tihedamini tulla,“ rääkis peremees.

Verivärske turismitalu pidaja läks peale Westmanni gümnaasiumi lôpetamist isa juurde Hamburgi ôppima majandust ja logistikat, natukene ka pangandust. Peale alma materi lôpetamist reisis Amadeus elukogemusi kogudes natukene ilmas ringi ja tuli, nagu ta ise ütleb, hea meelega Eestisse tagasi.

Tööd pakkus kohe firma Schenker, kes organiseerib maailmas messide korraldamisi. Esimese tööülesandena sai ta kohe suurprojektile – gaasimahutite vedu Hamburgist Kohtla-Järvele – lahenduste otsimise, järgnesid EXPO 2000 Hannoveris ja Tallinnas toimunud Euroviooni lauluvôistluse organiseerimine. Sellele lisaks jooksid tema laua pealt läbi logistikaasjad eesti saatkondade renoveerimiseks ning skulptor Tauno Kangro näituste organiseerimiseks mööda Euroopat. Kes tunneb selle koguka kunstniku kunstiteoseid, teab, et nende transportimine vajab professionaalsust.

Noormehe laulukarjäär sai alguse rohkemgi juhuslikult. Kord kuulates Verdi “Nabuko” proove, küsiti, “mida sa ôhtul teed, äkki tuleksid laulma?” Oli teada, et suure Mozarti nimekaim oli muusikakoolis ôppinud mängima klaverit ja saksofoni. “Enne kui sain asja üldse korralikult läbi môelda, tômmatigi mulle juba kostüüm selge, näidati kus pean seisma ning öeldi, et siin sa nüüd seisad odaga ja vägistad naisi,” naerab Amadeus meenutades oma debüüti.

Turismitalu tulevik

Rehetrummi pesapaigast, mis kunagi ennevana oli rikka sepa omistuses, soovib Amadeus Trumm pakkuda mitte ainult majutust. Talu on ideaalne koht pidada pulmi, olenguid , koolitusi vôi ettekandeid. Peremees teeb koostööd kunstnik Tauno Kangroga, kes pakub huvilistele modelleerimiskursuseid. Vabas ôhus on samuti ideaalne korraldada näiteks aia- vôi floristikakursuseid, kuid miks mitte ka lauluklassi tunde. Talu ümber on puhas puutumatu loodus, hinnalised marja- ja seenemetsad, talvel on siin hea suusatada. Ka sood pole kaugel, seda hindavad eriliselt muidugi jôhvikasôbrad. Metsad on täis loomi: näha vôib kitse, rebast, jänest, kährikkoera, isegi karu – väidavad jahimehed. Loomad ei ole aga inimesele ohuks.

Tallinnast on siia 80 ja Haapsalust 50 kilomeetrit. Kuigi puhketalu on vôimeline pakkuma külalistele ainult hommikusööki, siis hoolitseb Roosta Puhkeküla catering Rehetrummi pesapaiga tühjade kôhtude eest.

 
Külastusi alates 23. veebruar 2007