Rehetrummi Pesapaik
Talu hooned
Suitsusaun
Telkimine/Peotelk
Suur talu§u/territoorium
Matkamine
Aktiivsed tegevused
Toitlustamine
Hinnad
▄mbruskond
╗ Rand
Asukoht
Galerii
Koost÷÷partnerid
Vana talukultuur
Uudised
Ilm Eestis
Kontakt

Traadita interneti leviala
Area of Wireless Internet
 
Rand

Rehetrummi Pesapaigale lähim rand on Liivane rand, mida ümbruskonnas ka Peraküla rannaks kutsutakse. Mereni on jalgsi, rattaga või autoga 5 km. Tee Liivane ranna poole viib läbi Peraküla. See on on Nõva valla väiksemaid külasid, kus toimub mitmeid huvitavaid ettevõtmisi ja mis on kujunenud omaette populaarseks kultuurikeskuseks. Igal aastal augustikuu esimesel laupäeval toimub Perakülas simman, korraldatakse suvelaagreid, tegutseb kohalik teatritrupp. Seal asub ka väike koduloomuuseum.

Ükskõik kuidas sa läbi küla ei liigu, ei jää sul tähelepanemata või tundmata läbi küla Liivane ranna poole viiv munakivitee sillutis, mis ehitati eelmise sajandi alguses Tsaari- Venemaa algatusel. Tee viib läbi ilusa männimetsa, mille kummalgi pool on rikkalikud seene- ja marjakohad.

Mere äärde jõudes avaneb avar vaade merele. See on imeilus lõunamaarandu meenutav liivane rand, mis on kuulus "laulvate liivade" poolest. Tõepoolest liiv laulab jalgade all. Liivane rand teeb häält kui sellel liikuda. Teadlased väidavad, et kui liivatera hõõruda vastu teist liivatera mingi kindla nurga all, tekib muusika; just nagu viiulil tekib heli, kui poogen õieti asetada. Viimase poole sajandi jooksul on aga rannad kaotanud lauluhääle suure saastatuse tõttu.

Erilist naudingut pakub Liivane rand ujujale, sest nagu ookeaniski muutub vesi juba 5-10 meetri järel sügavaks. Vesi on üldjuhul suveperioodil soe. Mõnusate lainete tõttu on Liivane rand tuntud iga aastaste surfilaagrite poolest. Sul on võimalus ujuda, surfata, jalutada, nautida lihtsalt ranna- ja veemõnusid ja kauneid päikeseloojanguid. Rannas on mitmeid piknikukohti. Randa ääristavad rohked männimetsad. Mereääres on palju luiteid ja liivikuid.
 
NB!
Lubatud tegevusteks Rehetrummi Pesapaigas ja selle ümbruses loeme kõik, mis ei kahjusta taluhooneid ega hävita ümbritsevat loodust!
 
 
K├╝lastusi alates 23. veebruar 2007